foto

kontach księgi głównej gospodarka pieniężna Artykuł niezbędny

kontach księgi głównej gospodarka pieniężna. Artykuł niezbędny każdemu księgowemu jednostki budżetowej i znacznie poszerzone opisy pożyteczne poradnika. obejmuje propozycje księgowań operacji powiązanych z centralizacją rozliczeń podatku VAT w jednostkach samorządu terytorialnego. Autor artykułu, ogorzały specjalista z zakresu rachunkowości budżetowej, podaje wzory księgowań operacji gospodarczych charakterystycznych dla.

Zobacz więcej ...

foto

W podatkach kto płaci podatek dochodowy

W podatkach kto płaci podatek dochodowy od umowy o dzieło i przekazanie precyzyjnych i istniejących informacji z obszaru podatku dochodowego od osób fizycznych - PIT i od osób prawnych – CIT. W trakcie artykułu o podatku przekazane zostaną wiedza zgodnie z aktualnym stanem prawnym. Wykłady usystematyzują i pogłębią wiedzę dotyczącą opodatkowania osób fizycznych i osób prawnych w obszarze podatku dochodowego.

Zobacz więcej ...

foto

Upewnij się jaki zwrot podatku 2020 wpis o podatkach jest

Upewnij się jaki zwrot podatku 2020 - wpis o podatkach jest przekazanie teoretycznej i praktycznej znajomości w obszarze procedury odzyskiwania podatku Vat naliczonego w innym państwie członkowskim Unii Europejskiej. W trakcie wpisu o podatkach szczególny napór zostanie położony na przygotowanie uczestników wpisu o podatkach.

Zobacz więcej ...

foto

Przeczytaj co można wrzucić w

Przeczytaj co można wrzucić w koszty działalności gospodarczej wstąpienie w życie przepisów powiązanych z tarczą antykryzysową czekali wszyscy przedsiębiorcy. Pakiet proponowany przez Ministerstwo Finansów i Rozwoju ma wesprzeć polski biznes w związku z kryzysem, który wywołuje w Polsce koronawirus (COVID-19). W ustawie próżno lecz szukać zapowiadanych poprzez minister Jadwigę Emilewicz konkretnych zapisów dotyczących skrócenia terminu zwrotu VAT. Mimo to w transmisji.

Zobacz więcej ...

foto

Tarcza antykryzysowa i jak liczyć zaliczki

Tarcza antykryzysowa i jak liczyć zaliczki na podatek dochodowy 2020 na niekorzyść podatników sejm odrzucił wskazaną przez senat poprawkę ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych również wywołanych nimi sytuacji kryzysowych również niektórych innych ustaw. Pozwoliłaby ona w przypadku obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego czyli.

Zobacz więcej ...

foto

COVID19 i o czym świadczy wzrost

COVID-19 i o czym świadczy wzrost zysków gminy 31 marca 2020 roku weszły w życie przepisy szczególne regulujące prowadzenie postępowań podatkowych w czasach epidemii COVID-19. Ustawodawca wprowadził dodatkowo nowe rozwiązania w przedmiocie dochodzenia i windykowania podatków i należności publicznoprawnych. Obowiązują również nowe przepisy w odniesieniu do zobowiązań cywilnoprawnych w ten sposób gmin jakże i powiatów oraz województwa. Przeznaczone jest na rzecz pracowników.

Zobacz więcej ...

foto

podatki lokalne i centralne i Ustalenie

podatki lokalne i centralne i Ustalenie zakresu rozliczeń świadczeń wewnętrznych według wymogów controllingu. Cykl dwóch artykułów prezentujących zadania nowoczesnego controllingu w przedsiębiorstwach produkcyjnych. W artykule będą omawiane wybrane zagadnienia wyłącznie z zakresu zawansowanych technik controllingu. Pierwsza dawka obejmuje obszar rachunku kosztów, a druga budżetowania. Kierownicy i specjaliści z działów controllingu,.

Zobacz więcej ...

foto

od spadków i darowizn Rozliczanie kosztów Podstawowym celem

od spadków i darowizn. Rozliczanie kosztów. Podstawowym celem mojego artykułu tutaj jest przedstawienie tworzenia zakładowego planu kont na potrzeby zarządzania przedsiębiorstwem także wykorzystania informacji z systemu finansowo-księgowego na potrzeby zarządzania przedsiębiorstwem. Artykuł religijny jest projektowaniu zakładowych planów kont na potrzeby zarządzania przedsiębiorstwem. Zostaną omówione zadania dotyczące: systematyki kosztów działalności przedsiębiorstwa,.

Zobacz więcej ...

foto

Rozliczanie podatku od towarów i usług w spedycji

Rozliczanie podatku od towarów i usług w spedycji. Specyfika branży transportowej powoduje, że osoby zaczynające pracę na wymienionych stanowiskach niezwykle często nie wiedzą, co się do nich właściwie mówi. Z pomocą przychodzi poniższy mini-słownik najczęstszych zwrotów i wyrażeń, które występują w rozmowach między dyspozytorami, spedytorami i kierowcami. Warto je poznać i stosować, a praca stanie się łatwiejsza, a przede.

Zobacz więcej ...

foto

Operacje ewidencjonowane na kontach księgi

Operacje ewidencjonowane na kontach księgi głównej. Artykuł niezbędny każdemu księgowemu jednostki budżetowej i znacznie poszerzone opisy rzeczowe poradnika. obejmuje propozycje księgowań operacji powiązanych z centralizacją rozliczeń podatku Vat w jednostkach samorządu terytorialnego. Autor artykułu, hartowny specjalista z aspektu rachunkowości budżetowej,.

Zobacz więcej ...